Szukaj
jak pakować prezenty
9 grudnia 2023 Autor Aleksandra Kłeczek Wyłączono

Jak pakować prezenty?

Jak pakować prezenty? 

Grudzień jest już z nami, a w związku z tym rozpoczęły się tak wyczekiwane przygotowania do świąt. W sklepach pojawiły się różnorodne ozdoby, a w głowach zdążyły się już narodzić pierwsze pomysły związane z prezentami dla bliskich. “Jaki prezent dla bliskiej osoby?” – to pytanie jest zdecydowanie najczęściej zadawanym w tym okresie. Oprócz tego pojawiają się również problemy związane z odpowiednim zapakowaniem prezentu. Jak zapakować prezent na święta, aby pokazać obdarowywanej osobie, że jest dla nas naprawdę ważna? W dzisiejszym wpisie podamy najlepsze sposoby na eleganckie zapakowanie prezentu!

Wybierz odpowiednie opakowanie

W co zapakować prezent? Pudełko kartonowe czy zwykła tekturowa torba? A może jeszcze coś innego? Na samym początku zacznij od określenia rozmiaru swojego podarunku. To on determinuje, jakie opakowanie okaże się najlepszym wyborem. 

Jeśli prezent jest duży…

Warto sięgnąć po odpowiednie pudełko kartonowe lub większą torbę. Pozwoli Ci to na wywołanie efektu zaskoczenia, a także zaoferuje znacznie większe możliwości personalizacji. Koniecznie zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie prezentu, np. za pomocą papierów dekoracyjnych lub estetycznych wypełniaczy. 

Jeśli prezent jest mały…

Skorzystaj z eleganckiego papieru dekoracyjnego oraz kolorowych wstążek! Decyzja, czy będą to kolory stonowane, czy może jednak rzucające się w oczy należy wyłącznie do Ciebie. Rozmaite wzory papierów pozwolą Ci w pełni dopasować opakowanie do charakteru obdarowywanej osoby! A jeśli lubisz nieszablonowe rozwiązania, może warto pomyśleć o szklanym opakowaniu, np. słoiku? Wypełnij go rozmaitymi dekoracjami, a następnie umieść w nim prezent. Gwarantujemy, że Twój podarunek wyróżni się wśród innych!

jak pakować prezenty

 

Dodaj coś od siebie! 

Osobie, której wręczysz prezent, na pewno zrobi się ciepło na sercu, gdy do prezentu dołączysz drobny gest od siebie. Nie mamy tu oczywiście na myśli wręczania kolejnego podarunku. Chodzi o to, by pokazać, że dana osoba jest dla nas naprawdę wyjątkowa. Przekazać to można na naprawdę wiele sposobów – za pomocą własnoręcznie napisanego listu, rysunku lub wspólnego zdjęcia dołączonego do prezentu. Wybór należy do Ciebie! 

 

Pakowanie prezentów w kilku prostych krokach 

Proces pakowania prezentów dla wielu osób jest prawdziwą zmorą. Przygotowaliśmy więc prosty poradnik, który z pewnością go ułatwi i sprawi, że zapakowywanie i ozdabianie prezentów wcale nie będzie musiało być męczące!

 

  1. Dobierz odpowiedni rozmiar opakowania lub torby. 
  2. Przygotuj dekoracje – papiery, bombki, błyskotki itp.
  3. Zabezpiecz swój prezent – wypełnij karton lub dokładnie otul przedmiot papierem.
  4. Udekoruj opakowanie – pokaż bliskiej osobie, że jest dla Ciebie ważna!
  5. Dodaj miły gest od siebie – karteczkę, list lub zdjęcie. 
  6. Umieść prezent pod choinką lub wręcz go osobiście. 

 

Brzmi naprawdę prosto, prawda? Tak też jest w rzeczywistości! Przekonaj się o tym sam, korzystając z poradnika podczas swojej własnej przygody z pakowaniem prezentów!