Szukaj
Jak pakować przesyłki, aby się wyróżnić?
23 października 2023 Autor Aleksandra Kłeczek Wyłączono

Jak pakować przesyłki, aby zostać zapamiętanym?

Jak pakować przesyłki, aby zostać zapamiętanym? 

Wizerunek firmy oraz świadomość jej istnienia wśród potencjalnych klientów to jedne z najbardziej pożądanych i niemalże najistotniejszych elementów. To dzięki nim możliwe jest odniesienie sukcesu w biznesie. To właśnie one decydują o tym, czy to Twoją firmę konsument potraktuje poważnie i zdecyduje się nie tylko jej zaufać, ale także zapamiętać. Jednym ze sposobów na osiągnięcie pożądanych skutków jest między innymi sposób pakowania przesyłki. Zastanawiasz się dlaczego jest to aż tak istotne? Pozwól, że rozwiejemy Twoje wątpliwości w dalszej części wpisu. Gwarantujemy, że całkiem inaczej spojrzysz na cały proces przygotowywania przesyłki do wysyłki.

Estetycznie zapakowane przesyłki – dlaczego to takie ważne? 

Trudno się nie zgodzić, że jednym z głównych celów praktycznie każdego przedsiębiorstwa jest nie tylko uzyskiwanie możliwie jak najlepszych zysków, ale także efektywne pozyskiwanie lojalnych klientów. Możliwe, że myślisz teraz – “Co do tego ma pakowanie przesyłek?”. O dziwo, naprawdę wiele. To przecież właśnie opakowanie produktu klient widzi jako pierwsze, jeszcze zanim odpakuje jego zawartość. Na podstawie jego wyglądu jest już w stanie nie tylko ocenić firmę i jej zaangażowanie w proces sprzedaży, ale także wstępnie podjąć decyzję o tym, czy ponownie zamówi artykuły z tego konkretnego przedsiębiorstwa. 

Pakowanie przesyłek – czego należy unikać? 

Aby mieć pewność, że klient wróci do Twojej firmy z zamiarem zakupu kolejnego produktu, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które mogą mieć negatywny wpływ na jej wizerunek. Są to między innymi:

  • niedbale oklejony karton 
  • poszarpana koperta lub karton 
  • brak odpowiedniego zabezpieczenia produktu 
  • zabrudzone opakowanie 

Pakowanie paczek – co docenią Twoi klienci? 

Jeśli Twoim celem jest zapaść w pamięć Twojemu klientowi, już dziś możesz podjąć odpowiednie kroki, które przybliżą Cię do jego osiągnięcia. Podsuwamy kilka rozwiązań, dzięki którym skutecznie poprawisz wizerunek swojego biznesu oraz zwiększysz jego popularność. 

Jak pakować przesyłki, aby zostać zapamiętanym?

Użyj kartonu tekturowego i wypełniaczy – w co spakować produkty?

Dobierz odpowiedni rodzaj oraz rozmiar kartonu, aby zapakowany produkt nie przemieszczał się, a tym samym nie uszkodził. Jeśli masz do czynienia z artykułem delikatnym lub w kartonie po prostu zostało jeszcze trochę miejsca, skorzystaj z dedykowanych wypełniaczy do paczek, np. folii bąbelkowej albo papieru pakowego nacinanego. Ich wykorzystanie pozwoli zamortyzować wszelkie wstrząsy oraz zabezpieczyć produkty przed uszkodzeniami. Zadbaj o to, aby całość wyglądała estetycznie, a zarazem profesjonalnie. 

Spraw, by Cię zapamiętano – jak wyróżnić się wśród sprzedających?

Rozwiązaniem, które zyskuje coraz większą popularność jest wykorzystywanie taśm lub opakowań, które zawierają na sobie logo danej firmy. W ten sposób nie tylko utrwalasz wizerunek przedsiębiorstwa w świadomości klientów, ale dodatkowo budujesz jego rozpoznawalność. Po czasie przekonasz się, że znaczna część odbiorców doskonale rozpoznaje Twój biznes wśród innych! 

Dodaj coś od siebie – jak kreatywnie pakować przesyłki?

Klienci wyjątkowo doceniają indywidualne podejście, co oznacza, że na tej płaszczyźnie naprawdę warto się skupić. Znając wartości swojej firmy, postaw na spersonalizowane rozwiązania, dodając do zamówienia ulotkę z kodem rabatowym, firmowym gratisem lub broszurą z podziękowaniami za złożenie zamówienia. W tym przypadku ogranicza Cię jedynie Twoja własna kreatywność! 

Podsumujmy! Jak pakować przesyłki, aby zostać zapamiętanym?

Jak widzisz, pakowanie przesyłek nie ogranicza się jedynie do monotonnego procesu zaklejania kartonu taśmą. Odpowiednio wykorzystując swoje możliwości możesz w łatwy sposób zdobyć znacznie szersze grono klientów, a tym samym efektywnie zwiększyć wyniki dotychczasowej sprzedaży. Przekonaj się, jakie to proste, zaczynając działać już dziś!